KAIKKIEN ROTUJEN PENTUNÄYTTELY 27.7.2019

Tervetuloa Kouvolaan

27.07.2019

AIKATAULUKIRJE (pdf)


LINKKI TULOKSIIN (ONLINE)


Arvosteluluokat:

urokset 5 kk - alle 7 kk ja 7 kk - alle 9 kk,

nartut 5 kk - alle 7 kk ja 7 kk -alle 9 kk.

Ilm. 26.06 mennessä.  Ilm.maksu 1.koira 30€, saman omistajan 2. jne 25€,

27.06- 02.07 vain netti-ilmoittautuminen, ilm.maksu 35€ / koira.

Parikilpailu 10€, ilm. paikanpäällä.

Kasvattajaluokka:

Neljä saman kasvattajan kasvattamaa tai samalle FCI:n vahvistamalle kennelnimelle rekisteröityä samanrotuista pentua, jotka saavat olla samasta pentueesta. Kaikille annetaan kirjallinen arvostelu.

 NETTI-ILMOITTAUTUMINEN (SHOWLINK)

Arv. alkaa klo 10.00.

AIKATAULU:

KEHÄ 1

Juha Putkonen ....................................................87

tiibetinspanieli ........................................................2 10:00

havannankoira.........................................................1

coton de tuléar ........................................................2

papillon ....................................................................1

venäjänbolonka .......................................................1

kiinanharjakoira ..................................................... .4

ranskanbulldoggi .....................................................2

griff on bruxellois .....................................................1

kromfohrländer ........................................................1

cavalier kingcharlesinspanieli ...................................7

prahanrottakoira.......................................................1 11:00

chihuahua, lyhytkarvainen ....................................... 1

chihuahua, pitkäkarvainen .........................................1

villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen ............1

villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen ....  3

saksanpaimenkoira ..................................................  12

saksanpaimenkoira, pitkäkarvainen ..........................1 12:15

valkoinenpaimenkoira................................................8

hollanninpaimenkoira, pitkäkarvainen ......................1

belgianpaimenkoira, laekenois ..................................1

belgianpaimenkoira, tervueren .................................1

pitkäkarvainen collie ..................................................4

sileäkarvainen collie ................................................. .1

kuvasz .........................................................................1

owczarek podhalanski ................................................1

shetlanninlammaskoira ..............................................2

lancashirenkarjakoira .................................................2

jackrussellinterrieri..................................................... 12

borderterrieri ..............................................................1

norwichinterrieri .........................................................1

australianterrieri .........................................................1

skotlanninterrieri .........................................................1

valkoinen länsiylämaanterrieri ....................................1

glen of imaalinterrieri ..................................................2

biewerterrieri ...............................................................2

silkkiterrieri ..................................................................1

amerikankarvatonterrieri .............................................1


KEHÄ 2

Irina Poletaeva ....................................................68

rottweiler .................................................................4 10:00

tiibetinmastiffi ..........................................................1

pyreneittenmastiffi ...................................................2

keskiaasiankoira ........................................................7

jämtlanninpystykorva ...............................................1

berninpaimenkoira ...................................................1

cane corso .................................................................1

suursnautseri, musta .................................................1

kääpiösnautseri, pippuri & suola ...............................1

pinseri ..................................................................... ..3

kääpiöpinseri ..............................................................1

apinapinseri ................................................................2

alaskanmalamuutti ...................................................  1

amerikanakita .............................................................2

akita ............................................................................1

saksanpystykorva, keeshond .......................................2 11:30

saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit ...................1

saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen ....................2

saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea ...........  1

saksanpystykorva, pomeranian ......................................1

suomenlapinkoira ......................................................... .1

japaninpystykorva ...........................................................3

pohjanpystykorva ............................................................1

lapinporokoira .................................................................1

shiba ................................................................................3

itäsiperianlaika ................................................................1

länsigöötanmaanpystykorva ...........................................3

mäyräkoira, karkeakarvainen ...........................................1

mäyräkoira, lyhytkarvainen ..............................................1

mäyräkoira, pitkäkarvainen ..............................................1

whippet .............................................................................1

azawakh ............................................................................1

* grand basset griff on vendéen ...................................... 1

* petit basset griff on vendéen .........................................1

* suomenajokoira ..............................................................2

* punainen irlanninsetteri .................................................2

* pienimünsterinseisoja ....................................................1

* australianpaimenkoira ....................................................2

* welsh corgi cardigan ........................................................1

* schapendoes ....................................................................1

* bostoninterrieri ................................................................1

* bolognese .........................................................................2


KEHÄ 3

Lotta Vuorinen ....................................................20

cockerspanieli ..........................................................3 11:00

kultainennoutaja ......................................................4

labradorinnoutaja .....................................................2

sileäkarvainen noutaja ..............................................4

walesinspringerspanieli ............................................ 1

englanninspringerspanieli ......................................... 6

 

Loppukilpailut alkavat noin klo 15.30

FCI1 .................................................. Juha Putkonen

FCI2 .................................................. Irina Poletaeva

FCI3 .................................................. Juha Putkonen

FCI4 .................................................. Irina Poletaeva

FCI5 .................................................. Irina Poletaeva

FCI6 .................................................. Irina Poletaeva

FCI7 ................................................. Irina Poletaeva

FCI8 .................................................. Lotta Vuorinen

FCI9 .................................................. Juha Putkonen

FCI10 ................................................Irina Poletaeva

Paras pari .......................................Lotta Vuorinen

Paras kasvattajaryhmä ..............Juha Putkonen

Näyttelyn paras pentu ..............Irina Poletaeva


Paikalla ell.lääkäri Veli-Matti Sorvo klo 9-14 jonka jälkeen päivystys 040 7566910

 

Os. Showlink Oy/ Anjalan pentunäyttely Lanttikatu 2 02770 Espoo.

Ilmoittautumista koskevat tied. ark. klo 9-17 puh.

Näyttelypalvelut Showlink p.09 8873 0311. Muut tied.  Anne Salonen 0400-932441 tai anne66salonen@gmail.com. Myyntipaikka tiedustelut Ritva Pilli 040-530 8549 tai ritva.nuppulinna@gmail.com  Näyttelyssä on Showlinkin reaaliaikainen tulospalvelu käytössä. Ilm.maksut tilille FI38 52040820034919, viitteeksi pentunäyttely.

 

Anjalan nuorisokeskus, Ankkapurhantie 15, 46910 Kouvola

järj. Suuret Laumanvartijarodut ry