LAUMANVARTIJAROTUJEN ROTUKATSELMUS 24.9.2017 JAALA, AURANTOLA

BIS1_2.jpg

                  Kuvassa BIS1 Snowhite Cowboys Champion (kuva:Inga Pyykkö)

TUOMARI: IRINA POLETAEVA

BEST IN SHOW

  1. slovakiancuvac,  Snowhite Cowboys Champion om. Riikka Lahti
  2. maremmano-abruzzese,  Silessia´s Ballsy  om. Petra Frondelius
  3. estrelanvuoristokoira, pk, Steppen Hill´s Juicy Lucy  om. Katja Perälä
  4. kaukasiankoira, Finaziat Batseba  om. Hans Nordman
  5. etelävenäjänkoira, Absolut Arete Yasi  om. Anu Sompio
  6. pyreneittenmastiffi, Lagranperla Esplendido  om. Pirjo Mäkelä
  7. keskiaasiankoira, Little Freak´s Latifa  o.Katriina Raanto& Mimmu Anttonen & Sami Järvinen
  8. owczarek podhalanski, Bakan Sniezijka Bajka  om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas
  9. kuvasz, Czaruso Hans Henrik  om. Heini Kurtti & Juha Ström
  10. tiibetinmastiffi, Namgru´s A Nan Da  om. Mika Töllikkö

BEST IN SHOW PENTU

  1.       maremmano-abruzzese, Ultimo del Velino Sirente  om. Petra Frondelius
  2.       keskiaasiankoira, Little Freak´s Muar  om.Katriina Raanto
  3.       estrelanvuoristokoira, pk,  Steppen Hill´s Last In Line  om.Minna Kannisto

BEST IN SHOW VETERAANI

  1. pyreneittenmastiffi, Lagranperla Esplendido  om. Pirjo Mäkelä
  2. slovakiancuvac, Kalliovaaran Ulan Princ  om. Seija Juselius
  3. owczarek podhalanski, Fungo Amadeus  om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas
  4. tiibetinmastiffi, Dar Shing Namgru  om. Mika Töllikkö

BIS-KASVATTAJA

  1. slovakiancuvac, Kennel Snowhite Cowboys  om. Riikka Lahti

Vanhin Veteraani; pyreneittenmastiffi, Grand Matador Harmonyhasadina om.Heli Heinonen-Konsti

Paras liike; slovakiancuvac, Kalliovaaran Ådi Princ  om. Anssi Rytkönen

Paras pää; owczarek podhalanski, Bakan Sniezijka Bajka  om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas

KAIKKI TULOKSET (pdf)

paraspaa_bis2pyykko.jpg

                          Paras Pää                                                           BIS 2 (kuvat;I.Pyykkö)

bis3pyykko_bis4h.nordman.jpg

          BIS 3 (I. Pyykkö)                                                                BIS 4 (H.Nordman)

bis5pyykko_bis6gronholm.jpg

        BIS 5 (I.Pyykkö)                                                                           BIS 6 (Grönholm)

bis7kalliojarvibis8pyykko.jpg

      BIS 7 (Kalliojärvi)                                                         BIS 8 (Pyykkö)

bi9ja10pyykko.jpg

    BIS 9 (Pyykkö)                                                                        BIS  10 (Pyykkö)

pennut_bis1ja2pyykko.jpg

   BIS 1-pentu                                                             BIS 2-pentu (kuvat: I.Pyykkö)

pennut_bis3paras_liikkujapyykko.jpg

       BIS 3 -pentu                                                                              Paras Liike  (kuvat: I.Pyykkö)

vet_bis1ja2pyykko.jpg

            BIS-Vet 1                                                                          BIS-Vet 2   (kuvat: I.Pyykkö)

vet_bis3ja4pyykko.jpg                      BIS-Vet-3                                                                     BIS-Vet 4 (kuvat:I.Pyykkö)

biskasvja_vanhinvetpyykko.jpg

            BIS-kasvattaja                                                           Vanhin Veteraani (kuvat: I.Pyykkö)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LAUMANVARTIJOIDEN ROTUKATSELMUS 25.9.2016 JAALA, AURANTOLA

IMG_5902.JPG

TULOKSET

TUOMARI: PAAVO MATTILA

BEST IN SHOW

  1. tiibetinmastiffi,  Namgru´s A Nan Da  om. Mika Töllikkö
  2. slovakiancuvac,   Kalliovaaran Agosta Princova om. Veera Mauno
  3. pyreneittenmastiffi,  Leevi  om. Hanna Pylvänäinen
  4. keskiaasiankoira, Eziz Iti Allaneme  om. Jenni Kääpä
  5. etelävenäjänkoira, Absolut Arete Yasi  om. Anu Sompio
  6. owczarek podhalanski, Fungo Amadeus om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas
  7. kaukasiankoira, Sportster  om. Nina Eistiö

BEST IN SHOW-PENTU

1.slovakiancuvac, Kalliovaaran Disadonna Princova  om. Ismo Koponen

2.owczarek podhalanski, Bakan Sniezijka Bajka  om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas

  BEST IN SHOW- KASVATTAJA

   slovakiancuvac, Kennel Kalliovaaran  om. Raija Aarnikoivu

ROTUKOHTAISET TULOKSET:

Pyreneittenmastiffi

uros, Leevi  Om. Hanna Pylvänäinen  AVO ERI PU1 ROP, BIS3

narttu, Kuonohovin Freija  Om.Heli Heinonen-Konsti JUN ERI PN2

narttu Kalliovaaran Aurora Om.Meri Lindeman-Pekkala AVO ERI PN1 VSP

Keskiaasiankoira

narttu, East Dream Narnia Om. Taru Åvall VAL ERI PN2

narttu, Eziz Iti Allaneme Om. Jenni Kääpä VAL ERI PN1 ROP, BIS4

Tiibetinmastiffi

uros, Zeriida´s Jailhouse Rock Om. Sari Taraku NUO EH

uros, Namgru,s A Po  Om. Sari Taraku AVO ERI PU1, VSP

narttu, Namgru,s A Nan Da  Om. Mika Töllikkö  AVO ERI PN1 ROP, BIS1

Slovakiancuvac

uros, Kalliovaaran Ådi Princ Om. Anssi Rytkönen ROP-Kotikoira

narttu, Kalliovaaran Disadonna Princova Om. Ismo Koponen 1KP, ROP-pentu, BIS1-pentu

uros, Kalliovaaran Ulan Princ - POISSA

uros, Kalliovaaran Zippo Princ  Om. Lasse Rajala VAL ERI PU1 VSP

narttu, Stubbenin Pocahontas  Om. Timo Lehesniemi AVO ERI PN2

narttu, Kalliovaaran Agosta Princova Om. Veera Mauno  VAL ERI PN1 ROP, BIS2

narttu, Kalliovaaran Älinä Princova  Om. Lasse & Kaarina Rajala  VAL ERI PN3

 Kasvattaja, Kennel Kalliovaaran Om. Raija Aarnikoivu  1KP, ROP-kasvattaja, BIS1-kasv

Owczarek podhalanski

uros, Bakan Sniezijka Bajka Om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas 1KP, ROP-pentu, BIS2-pentu

uros, Zizzi  Om. Sirkka Kytölä  AVO HYL

uros, Fungo Amadeus  Om. Ritva Pilli & Jenna Tulokas  VAL ERI PU1 ROP, BIS6

narttu, Nuppulinnan Barbaronya -POISSA

narttu, Rosa Visenna  Om. Ilkka Korkalainen VAL EH

 Kaukasiankoira

uros, Roadking  Om. Pirjo Voltti JUN ERI PU1 VSP

narttu, Sportster Om. Nina Eistiö JUN ERI PN1 ROP, BIS7

 Etelävenäjänkoira

uros, Absolut Arete Yasi  Om. Anu Sompio  VAL ERI PU1 ROP, BIS5

narttu, Absolut Arete Yekaterina Om. Anu Sompio VAL ERI PN1 VSP

 Anatoliankoira (kangal)

narttu, Andato Abigail  Om. Suski Turkkila  JUN EH

Laumanvartija-tapahtumaa oli tukemassa:

Laakkonen, Lahti. Katja Rantala. Evidensia, Tammisto. Lumon. Pirkko Summanen. Perladent, Hollola. Prisma, Laune. Berra, Mika Weckström. Kärkölän Apteekki. Laku Mesta, Kuusankoski. Kauppahuone Pyrhönen, Järvelä. Parturi-kampaamo Ikävalko, Järvelä. Eukanuba.

bis_2_ja_bis4.jpg

bis_3_ja_bis7.jpg

bis_5_ja_bis6.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------

ROTUKATSELMUS 27.9.2015  JAALA

Tuomari: Hilkka Salohalla

TULOKSET:
lehesniemi7.jpg
BEST IN SHOW
  1. ETELÄVENÄJÄNKOIRA, Absolut Arete Yasi, om. Anu Sompio
  2. OWCZAREK PODHALANSKI, Fungo Amadeus, om. Ritva Pilli
  3. SLOVAKIANCUVAC, Stubbenin Pocahontas, om. Timo Lehesniemi
  4. PYRENEITTENMASTIFFI, Kalliovaaran Aurora, om. Meri Lindeman-Pekkala
BIS PENTU
  1. OWCZAREK PODHALANSKI, Polar Beast Afrodite, om. Sanna Mattila
  2. PYRENEITTENKOIRA, Echo DE´Chien Escuda Pour Garcon, om.Susanna Virtanen
  3. TIIBETINMASTIFFI, Zeriida´s Zailhous Rock, om. Sari Taraku
BIS-KASVATTAJA
OWCZAREK PODHALANSKI, Kennel Polar Beast, om. Sanna Mattila
BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ
OWCZAREK PODHALANSKI, Fungo Alwina, om. Sanna Mattila
ROTUKOHTAISET TULOKSET:
PYRENEITTENKOIRA
5-7kk UROS
Echo DE´Chien Escuda Pour Garcon,  1, KP ROP-pentu, BIS2-pentu
PYRENEITTENMASTIFFI
UROS, AVOIN
Grand Matador Uvito Urbanus –POISSA
NARTTU, AVOIN
Kalliovaaran Aurora,  ERI1,SA,PN1,ROP, BIS4

 

ETELÄVENÄJÄNKOIRA
UROS, VALIO
Absolut Arete Yasi,  ERI1,SA,PU1,ROP, BIS1
NARTTU, VALIO
Absolut Arete Yvette,  ERI1,SA, PN1, VSP

 

TIIBETINMASTIFFI
7-9 kk UROS
Zeriida´s Zailhous Rock,  1 KP,ROP-pentu, BIS3-pentu
UROS,AVOIN
Namgru´s A Po  ERI1
NARTUT, NUO
Namgru´s Bu-Tang –POISSA
Namgru´s Ban-Mo  -POISSA
AVO
Dhunga Bhalo Netaa EH1

 

SLOVAKIANCUVAC
UROS, VALIO
Kalliovaaran Zippo Princ, ERI1,SA PU1, VSP
Kalliovaaran Ulan Princ  -POISSA
NARTUT, JUN
Haltiavuoren Fatra-Macha,  ERI3
Stubbenin Alice, ERI2
Stubbenin Pocahontas, ERI1,SA,PN1, ROP, BIS3
NUO
Kalliovaaran Bebeta Princova, ERI1,SA,PN2
VAL
Kalliovaaran Älinä Princova, ERI1
UROS, KOTIKOIRA
Italo Mister Slovakia, ROP-Kotikoira
lehesniemi4.jpg

 

OWCZAREK PODHALANSKI
UROS, 7-9kk
Polar Beast Uranos, 4
Polar Beast Triton, 3
Polar Beast Hesperos, 2 KP
Polar Beast Astraios, 1KP, VSP-pentu
NARTUT,7-9kk
Polar Beast Afrodite, 1KP, ROP-pentu, BIS1-pentu
Polar Beast Hekate, 2 KP
 UROKSET, VALIO
Atrybut Zagubione Marzenia, EH2
Fungo Amadeus, ERI1, SA, PU1, ROP, BIS2
 NARTUT, NUO
Fungo Estelle, EH1
AVOIN
Kalliovaaran Xanadu Tatra, H
Kalliovaaran Östen Tatra, EH2
Nuppulinnan Barbaronya, EH1
VALIO
Fungo Alwina, ERI1, SA, PN1,VSP
 KASVATTAJA
Kennel Polar Beast 1KP, ROP-kasvattaja, BIS1-kasv
JÄLKELÄISRYHMÄ
Fungo Alwina, 1KP, ROP-jälkeläis, BIS1-jälkeläis
TUOMARIN SUOSIKKI, PYRENEITTENKOIRA, Echo DE´Chien Escuda Pour Garcon,
PARAS HÄNTÄ, ETELÄVENÄJÄNKOIRA,  Absolut Arete Yvette
PARAS PÄÄ, SLOVAKIANCUVAC, Stubbenin Pocahontas
PARAS LIIKKUJA, ETELÄVENÄJÄNKOIRA, Absolut Arete Yasi
PARAS YHTEISTYÖ, OWCZAREK PODHALANSKI, Polar Beast Afrodite
PARAS KÄYTÖS, OWCZAREK PODHALANSKI, Atrybut Zagubione Marzenia,

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ROTUKATSELMUS 21.9.2014, JAALA

TUOMARI: SAIJA JUUTILAINEN

Jos tuloksissa virheitä,lähetä sähköpostia

anni.rautakoski@kotinet.com

BEST IN SHOW
.
.
1. SLOVAKIANCUVAC Kalliovaaran Meika Princova
2. PYRENEITTENMASTIFFI Nightsky Antlia
3. MAREMMANO-ABRUZZESE  Barbagia Di Selvaspina
4. TIIBETINMASTIFFI Double Eye Grellan Gaamos
5. OWCZAREK PODHALANSKI Atrybut
.
.
BIS VET 
1. SLOVAKIANCUVAC Kalliovaaran Meika Princova
.
.
BIS PENTU
1. SLOVAKIANCUVAC Maja Orlicky Talisman
2. OWCZAREK PODHALANSKI Fungo Estelle
.
.
BIS KASVATTAJA
1. Kennel Kalliovaaran - Slovakiancuvac
2. Kennel Nuppulinnan - Owczarek Podhalanski

VAUVALUOKKA 3-5 KK 

UROKSET

1. ESPANJANMASTIFFI Ocean Spirit Tornado Erden

2. OWCZAREK PODHALANSKI Zizi

NARTUT

1. OWCZAREK PODHALANSKI Zuzu

2. SLOVAKIANCUVAC Stubbenin Pocahontas

3. KAUKAASIANPAIMENKOIRA Zaijas Lissun-Puddifoot

4. SLOVAKIANCUVAC Stubbenin Alice

5. SLOVAKIANCUVAC Stubbenin Jasmin

SLOVAKIANCUVAC

ROP PENTU Maja Orlicky Talisman

ROP Kalliovaaran Meika Princova

VSP Kalliovaaran Ulan Princ

ROP VET Kalliovaaran Meika Princova

rop_ja_vsp.jpg

UROKSET

VAL

Augenzahn Max ERI, VAK4

Kalliovaaran Teme Princ ERI, VAK2, SA, PU2

Kalliovaaran Ulan Princ ERI, VAK1, SA, PU1, VSP

Kalliovaaran Zippo Princ ERI, VAK3

KOTIKOIRA

Kalliovaaran Ådi Princ ERI

kotikoira_slovakiancuvac.jpg

NARTUT

PENTU 5-7 KK

Maja Orlicky Talisman 1. KP, ROP-PENTU

JUN

Kalliovaaran Agosta Princova ERI, JUK1

AVO

Stubbenin Tuhkimo EH

VAL

Augenzahn Marina ERI, VAK3, SA, PN4

Kalliovaaran Älinä Princova ERI, VAK1, SA, PN2

Kalliovaaran Ängel Princova ERI, VAK2, SA, PN3

VET

Kalliovaaran Meika Princova ERI, VEK1, SA, PN1, ROP, ROP-VET

rop_ja_vet_rop_slovakiancuvac.jpg

KASVATTAJA

Kennel Kallliovaaran KP, ROP-KASVATTAJA

TIIBETINMASTIFFI

ROP Double Eye Grellan Gaamos   -   VSP Wiyodan Wahida Neery

tiibetinmastiffi_rop_ja_vsp.jpg

UROKSET 

NUO

Namgru´s Apo ERI, NUK1, SA, PU4

AVO

Double Eye Grellan Gaamos ERI, AVK1, SA, PU1, ROP 

Zelwoods Al Ser Sang-Pd ERI, AVK2, SA, PU2

VAL

Double Eye Duke ERI, VAK1, SA, PU3

NARTUT

JUN

Wiyodan Wahida Neery ERI, JUK1, SA, PN1, VSP

NUO

Double Eye Kuunsäde ERI, NUK1, SA, PN2

OWCZAREK PODHALANSKI

ROP PENTU Fungo Estelle

ROP Atrybut   -   VSP Nuppulinnan Barbamissy

UROKSET

AVO

Moran ERI, AVK1, SA, PU2

VAL

Fungo Amadeus ERI, VAK2, SA, PU3

Atrybut ERI, VAK1, SA, PU1, ROP

NARTUT

PENTU 5-7 KK

Fungo Estelle 1. KP, ROP-PENTU

JUN

Nuppulinnan Barbamissy ERI, JUK1, SA, PN1, VSP

Nuppulinnan Barbaronya ERI, JUK3

Nuppulinnan Cara Miia ERI, JUK2, SA, PN2

Nuppulinnan Cara Mona EH, JUK4

VAL

Kalliovaaran Valentine Tatra ERI, VAK1, SA, PN3

KASVATTAJA 

Kennel Nuppulinnan 1. KP, ROP-KASVATTAJA

PYRENEITTENMASTIFFI

ROP Nightsky Antlia

VAL

Nightsky Antlia ERI, VAK1, SA, PN1, ROP

MAREMMANO-ABRUZZESE

ROP Barbagia Di Selvaspina

JUN

Barbagia Di Selvaspina ERI, VAK1, SA, PN1, ROP

ESTRELANVUORISTOKOIRA

ROP Iipanaapan Awesome Albert

VAL

Iipanaapan Awesome Albert ERI, VAK1, SA, PU1, ROP

ROTUKATSELMUKSEEN OSALLISTUNEISTA KOIRISTA

PARAS PÄÄ JA ILME: PYRENEITTENMASTIFFI Nightsky Antlia

PARAS HÄNTÄ: TIIBETINMASTIFFI Wiyodan Wahida Neery

PARAS LIIKKUJA: SLOVAKIANCUVAC Kalliovaaran Älinä Princova

PARAS KÄYTÖS: TIIBETINMASTIFFI Double Eye Grellan Gaamos

musti_ja_mirri_tunnus2.jpg


Rotukatselmuksen tulokset, Jaala 2013.

Onnittelut kaikille!

Jos huomaat tuloksissa virheen, laita sähköpostia: ritva.nuppulinna@gmail.com

BIS tuomareina,

Sue Hewart-Chambers, Englanti, Maija Sylgren, Suomi ja Irina Shvets, Venäjä 

jaala_2013_kuvat.jpg

BIS-1, Owczarek Podhalanski

Snowy Coats Edelweiss Ice

BIS-2, Maremmano-Abruzzese

Elettra Dell'Antico Tratturo

BIS-3, Slovakian Cuvac

Kalliovaaran Tomas Princ

BIS-4, Esp. Mastiffi

Anuler Angelita

BIS-5, Pyreneittenkoira

Covermount Big Block

BIS-6, Etelävenäjänkoira,

Belyj Boyar Storimur

BIS-7, Pyr. Mastiffi

La Gran Perla 

bis-pennut.jpg

BIS pennut

BIS-1, Maremmano-Abruzzese

Mareus Mirela Del Velino Sirente

BIS-2, Slovakian Cuvac

Snowhite Cowboys Champion

BIS-3, Etelävenäjän koira

Zaijas Martan-Emmet

BIS-4, Esp.mastiffi

Bella Dana

Tulokset roduittain

Owczarek Podhalanski, tuomarina; Maija Sylgren, Suomi

urokset, nuortenluokka

Spring Symphony Captain Carl, NUO EH1

valoiluokka

Kalliovaaran Walkon Tatra, VAL ERI1, SA, PU1, VSP

Fungo Amadeus, VAL ERI2, SA, PU2

nartut, nuortenluokka

Nuppulinnan Aamun Sarastus, NUO EH1

valioluokka

Kalliovaaran Valentine Tatra, VAL ERI2, SA, PN2

Snowy Coats Edelweiss Ice, VAL ERI1, SA, PN1, ROP, BIS-1 

Maremmano-Abruzzese; tuomarina, Sue Hewart-Chambers, Englanti  

pennut 5-7 kk urokset

Pastore Transumante Remo, ROP,KP

nuortenluokka

Tauro Di Arajani, NUO ERI1, PU1,SA, VSP

Avoinluokka

Mareus Frediano AVO ERI2, SA, PU3, Symppis koira

Pastore Transumante Ettaro AVO ERI3, PU4

Squarcione AVO ERI1, PU2, SA, Paras liikkuja

nartut

Juppsguard Gisella, KP, VSP  

7-9 kk, nartut

Mareus Mirela Del Velino Sirente, ROP, KP, BIS-1 pentu, 

junioriluokka

Mezzanotte Ava JUN ERI1, SA, PN2

avoinluokka

Lakeuden Komia Flinkki, AVO ERI1

Mareus Anastasia, AVO EH1

valioluokka

Elettra DellÀntico Tratturo, VAL ERI1, SA, PN1, ROP, BIS-2

Esp. Mastiffi; tuomarina;Sue Hewart-Chambers, Englanti

5-7 kk, nartut

Bella Dama, KP, BIS-4 pentu

avoinluokka

Anuler Angelita, AVO ERI1, SA, N1, ROP, BIS-4

Slovakian Cuvac; tuomarina, Maija Sylgren, Suomi 

5-7 kk, urokset

Snowhite Cowboys Champion, ROP, KP, BIS-2 pentu

junioriluokka

Kalliovaaran Ämpple Princ, JUN ERI1

nuortenluokka

Mamacomama`s Baras Boris, NUO ERI, SA, PU2

avoinluokka

Snowhite Cowboys Brutus, AVO ERI, SA, PU3

valioluokka

Kalliovaaran Tomas Princ, VAL ERI, SA, PU1, ROP, BIS-3, Paras häntä

nartut

junioriluokka

Kalliovaaran Ängel, JUN ERI, SA PN1, VSP, Paras pää

nuortenluokka

Ida Pod Kocno, NUO ERI, SA, PN2

avoinluoka

Stubberin Tuhkimo, AVO ERI

Pyreneittenkoira

nuortenluokka, urokset

Varjomäen Veeti NUO ERI1, SA, PU1

valioluokka

Covermount Big Block, VAL ERI1, SA, PU1, ROP, BIS-5

Pyr.Mastiffi

nartut

La Gran Perla JUN ERI1, PN1, SA, ROP, BIS-7 

etelavenajankoirat_rop_ja_vsp.jpg

Etelävenäjänkoira ; tuomarina, 

Irina Shvets, Venäjä

Pennut 5-7kk

urokset

Zaijas Martan-Emmet 1. Rop-pentu

Absolut Arene Yasi 2.

nartut

Absolut Arene Yekaterina 1. Vsp-pentu

Zaijas Martan-Bella 3.

Zaijas Martan-Victoria 2.

urokset

Junioriluokka

Lempo H

Avoinluokka

Meranos Silver H

Belyj Boyar Storimur ERI1 SA PU1 ROP

nartut

Avoinluokka

Meranos Rose ERI1 SA PN2

valioluokka

Cosack Cassiopea Belyj Boyar ERI2 SA PN3

Meranos Harmaja ERI1 SA PN1 VSP

veteraaniluokka

Hömppäpepun Fazer ROP-VET,BIS VET

Keskiaasiankoira

urokset

junioriluokka

Bacchys Balszon JUN HYL

nartut

Little Freak´s Chili, AVO ERI1

 

Parikilpailu

Owczarek Podhalanski

Päivän paras pari Vili ja Vilma :) Onnea :)

 

HIMOS 23.9.2012 TULOKSET

OWCZAREK PODHALANSKI

PENNUT 5-7 KK, urokset:
Moran PEK 1, KP, ROP – pentu
Mazur PEK 2

UROKSET
JUN
Georges du Domaine des Dhalbergs ERI, JUK 1

VAL Kalliovaaran Walkon Tatra ERI, VAK 2, SA, PU 3
Skernebo’s Darek ERI, VAK 1, SA, PU 2

AVO Atrybut Zakubione Marzenja ERI, AVK 1, SA, PU 1, VSP

NARTUT
NUO
Kalliovaaran Xanadu Tatra EH, NUK 1

AVO
Kalliovaaran Valentine Tatra ERI, AVK 1, SA, PN 1, ROP

VAL
Rosa Visenna ERI, VAK1, SA, PN 2

KESKIAASIANKOIRA
NARTUT
JUN
Turkmen Stam Guzal-Gurt ERI, JUK 1, SA, PN 1, ROP

ETELÄVENÄJÄNPAIMENKOIRA
UROKSET
VAL
Bison ERI, VAK 1, SA, PU 1, VSP

NARTUT
NUO
Zaijas Eroican – Ruusunen ERI, NUK 1, SA, PN 1, ROP

VAL
Zaijas Anan-Athene ERI, VAK 1, SA, PN 2

SLOVAKIANCUVAC
UROKSET
JUN
Kalliovaaran Zippo Princ ERI, JUK 1, SA, PU 1, ROP

VAL
Augenzahn Lord ERI, VAK 4
Kalliovaaran Ulan Princ ERI, VAK 1, SA, PU 2
Augenzahn Max ERI, VAK 2, SA, PU 3
Kalliovaaran Tomas Princ ERI, VAK 3, SA, PU 4

NARTUT
PENNUT 5-7 kk
Kalliovaaran Åsa Princova PEK 2, KP

PENNUT 7-9 kk
Ida Pod Kocno PEK 1, KP, ROP – pentu

JUN
Kalliovaaran Yadin Princova ERI, JUK 1

AVO
Kalliovaaran Unna Princova ERI, AVK 1, SA, PN 2

VAL
Augenzahn Marina ERI, VAK 2, SA, PN 3
Snowhite Cowboys Beeta ERI, VAK 1, SA, PN 1, VSP

PYRENEITTENMASTIFFI
NARTUT
PEN 5-7 kk
Kuonohovin Adele PEK 1, KP, ROP – pentu

KOTIKOIRA -luokka
Kumpulammen Eemeli PU 1

MAREMMANO ABRUZZESE
UROKSET
Pastore Transumante Ettaro ERI, JUK 1, SA, PU 1, ROP

NARTUT
PENNUT 5-7 KK
Cecily PEK 1, KP, ROP -pentu

JUN
Elettra Dell’Antico Tratturo ERI, JUK 1, PN 1, VSP

AVO
Lakeuden Komia Flinkki ERI, AVK 1

ESTRELANVUORISTOKOIRA
NARTUT
JUN
Mountain Rock Eleonora ERI, JUK 1, SA, PN 1, ROP

NUO
Gladlystones Lifestyle Lady-Love EH, NUK 1

 

KUVASZ
NARTUT
Filonillan Dina Blanka ERI, VAK 1, SA, PN 1, ROP

ESPANJANMASTIFFI
UROKSET
AVO
Zarmon de Celly Connor ERI, AVK 1, SA, PU 1, ROP

PYRENEITTENKOIRA
UROKSET
VAL
Covermount Big Black ERI, VAK 1, SA, PU 1, ROP

KOTIKOIRA – luokka
Mantelisilmän Quutamoyö PN 1

KASVATTAJALUOKKA

Kennel Kalliovaaran KASV 1, KP
 
 
 

Tulokset HIMOS 2011

BIS 1 slovakiancuvac Kalliovaaran Tomas Princ

BIS 2 owczarek podhalansi Kalliovaaran Walkon Tatra

BIS 3 espanjanmastiffi Anuler Angelita

BIS 4 maremmano-abruzzese Lakeuden Komia Fiilis

BIS 5 seuraavat koirat

pyreneittenmastiffi Iirismaan Odysseus

tiibetinmastiffi Num Torumin Shu Fang

sarplaninac Rommie Martomberg Born to Win

BIS pennut

1 pyreneittenmastiffi Birdlesstiffs Marvelleous

2 tiibetinmastiffi Tejakes Nereidi

3 owczarek podhalanski Kalliovaaran Xanadu Tatra

4 maremmano-abruzzese Elettra Dell'Antico Tratturo

5 slovakiancuvac Kalliovaaran Yadin Princova 

 

BIS juniorit

1 maremmano-abruzzese Lakeuden Komia Fiilis

2 slovakiancuvac Stubbenin Tuhkimo


BIS kasvattaja

1 Kalliovaaran slovakiancuvacit

2 Auhenzahn slovakiancuvacit

BIS symppis

Kalliovaaran Walkon Tatra

Augenzahn Marina

OWCZAREK PODHALANSKI

Narttupennut 5-7 kk

Spring Symphony Cara Caddy PEK 3

Kalliovaaran Xanadu Tatra PEK 1, KP, ROP – pentu

Kalliovaaran Xara Tatra PEK 2

Urospennut 5-7 kk

Spring Symphony Captain Carl PEK 1, KP, VSP – pentu

Urokset

NUO

Kalliovaaran Walkon Tatra ERI 1, PU 1, ”SA”, ROP

AVO

Runo Visenna EH

VAL

Kalliovaaran Shiloh Tatra ERI 2

Fungo Amadeus ERI 1, PU 2, ”SA”

Nartut

JUN

Kalliovaaran Wanilla Tatra HYL

NUO

Kalliovaaran Valentine Tatra ERI 1, PN 2, ”SA”

AVO

Kalliovaaran Reena Tatra H

VAL

Snowy Coats Edelweiss Ice ERI 1, PN 1, ”SA”, VSP

KAUKASIANPAIMENKOIRA

Urokset

AVO

Tulenheimon Juri Jr EH

Nartut

NUO

Turvaturrin Tintti ERI 1

ESPANJANMASTIFFI

Urokset

JUN

Connor H

Muscular Azlan El Mundo H

Nartut

AVO

Anuler Angelita ERI 1, ”SA”, ROP

PYRENEITTENMASTIFFI

Urospennut 5-7 kk

Iirismaan Valentino PEK 1, KP, ROP -pentu

Urospennut 7-9 kk

Birdlesstiffs Marvelleous PEK 1, KP, ROP – pentu

Kalliovaaran Amadeus PEK 2

Narttupennut 7-9 kk

Nightsky Choko Colada PEK 2

Nightsky Code Cabana PEK 3

La Gran Perla Hojosa PEK 1, KP, VSP – pentu

Urokset

AVO

Omaro Omar EH

Iirismaan Odysseus ERI 1, PU 1, ”SA”, ROP

Iirismaan Orffeus ERI 

Nartut

AVO

Nightsky Andromeda HYL

VAL

Pyrrelandian Chocolate EH

ETELÄVENÄJÄNPAIMENKOIRA

Urokset

AVO

Meranos Silver ERI 1

Nartut

AVO

Beliance EH

ESTRELANVUORISTOKOIRA

Urokset

AVO

Hispanicon Mayhem EH

MAREMMANO-ABRUZZESE

Narttupennut 5-7 kk

Elettra Dell’Antico Tratturo PEK 1, KP, ROP –pentu

Nartut

JUN

Lakeuden Komia Fiilis ERI 1, PU 1, ”SA”, ROP

SARPLANINAC

Nartut

Rommie Martomberg Born to Win ERI 1, PN 1, ”SA”, ROP

TIIBETINMASTIFFI

Narttupennut 7-9 kk

Tejakes Nereidi PEK 1, ROP –pentu

Urokset

NUO

Num Torumin Shu Fang ERI 1, PU 1, ROP

Shang Yu’s A-Kar EH

SLOVAKIANCUVAC

Narttupennut 5-7 kk

Kalliovaaran Yadin Princova PEK 1, KP, ROP –pentu

Urokset

NUO

Augenzahn Max ERI 1, "SA", PU 3

Augenzahn Matyas EH

AVO

Kalliovaaran Ulan Princ ERI 1, PU 2, ”SA”

VAL

Augenzahn Lord ERI 2, "SA", PU 4

Kalliovaaran Teme Princ EH

Kalliovaaran Tomas Princ ERI 1, PU 1, ”SA”, ROP

Nartut

JUN

Stubbenin Tuhkimo ERI 1, PN 1, ”SA”, VSP

NUO

Augenzahn Marina ERI 1, PN 2

Augenzahn Milada EH

AVO

Stubbenin Jenny EH

 

 Rotukatselmus su 27.9.2009

TULOKSET:

BIS1 Tiibetinmastiffi    Of Zlazano Am-Ban Om. Elena Suomela

BIS2 Owczarek podhalanski    Snowy Coats Edelweiss Ice Om. Aulikki ja Tarmo Hirvonen

BIS3 Etelävenäjänpaimenkoira Meranos Sineen Om. Mervi-Marja Mero

BIS4 Sarplaninac Rommie Martonberg Born to Win Om. Tiina Tamminen

MUUT ROTUNSA PARHAAT:

Espanjanmastiffi   Anuler Aureliano Om. Anne Pellinen/Kati Murtomäki

Estrelanvuoristokoira Li´l Folks One More Night Om. Sovijärvi Johanna 

Kaukasianpaimenkoira Tulenheimon Juri Jr Om.

Komondor                         Magyar Vàndor Akaratos Om. Kirjonen Jari & Hanna Korpilahti
Maremmano-Abruzzese Juppsguard Bojano Om. Petra Kantola 

Pyreneittenkoira               Blaireau Noire Engvar Om. Nikkilä Kati
Pyreneittenmastiffi Pyrrelandian Deladina Om. Pirjo Mäkelä 

Romanianpaimenkoira Golden Heart of Tender Ebony Om.Tuulia Martikainen

Slovakiancuvac Kalliovaaran Betty Boo Om. Raija Aarnikoivu

BIS-VETERAANIT:
1.  Owczarek podhalanski   
Kalliovaaran Cardinal Tatra Om. Nina ja Jukka Romppainen

2. Slovakiancuvac     Kalliovaaran Betty Boo Om. Raija Aarnikoivu 

 MUUT ROP-VETERAANIT:
Etelävenäjänpaimenkoira  Hömppäpepun Fazer Om. Mervi-Marja Mero

BIS-KASVATTAJARYHMÄ:
1. Slovakiancuvac
Kennel Kalliovaaran, Raija Aarnikoivu                                        
2. Etelävenäjänpaimenkoira Kennel Meranos, Mervi-Marja Mero
BIS-JÄLKELÄISRYHMÄ:
1. Etelävenäjänpaimenkoira
Hömppäpepun Fazer Om. Mervi-Marja Mero  

BIS-PENNUT:
1.
 Slovakiancuvac Kalliovaaran Ulan Princ Om. Seija Juselius
2. Pyreneittenmastiffi   La Gran Perla Esplendido Om. Pirjo Mäkelä

MUUT ROTUNSA PARHAAT PENNUT:
Owczarek podhalanski    
Atrybut Zagubione Marzenia Om. Ilkka Korkalainen