MATCH SHOW 10.2.2018 TUULOS
TULOKSET
BIS-KEHÄ
 1. Schapendoes Atte, om. Reetta Kiiskinen
2. Alaskan malamuutti Mauno om. Kirsi Kuurne
3. Tanskandoggi Hemppa, om. Katja Hepoaho
4. Ransk.bulldoggi Martta, om. Janita Tanner
5. Kult.noutaja Pipari, om. Maarit Martikainen
6. Engl.bulldoggi Hilkka, om. Jenni Saaristo 
7. Kk.mäyräk. Maura, om. Karoliina Lund
8. Jämtlanninpystyk. Aapo, om. Johanna Sirenoja

bis1bis2.jpg

bis3bis42.jpg

bis5bis62.jpg

bis7bis82.jpg

Pienet aikuiset

Sin.

 1 Englanninbulldoggi Hilkka ja Jenni Saaristo

 2 Cavalierkingcharlesinspanieli Nipsu ja Maria Salo

 3 Shih tzu Romeo ja Kaisa Sistola

 4 Cavalierkingcharlesinspanieli Daami ja Anne Rappumäki

 5 Chihuahua pk Lulu ja Riitta Tuikka

Pun.

1 Ranskanbulldoggi Makita ja Janita Tanner

2 Cockerspanieli Mauri ja Kirsi Kauppinen

3 Kk mäyräkoira Börje ja Karoliina Luno

4 Cavalierkingcharlesinspanieli Adele ja Anne Rappumäki

5 Skyterrieri Pimu ja Heli Pilsa

Isot koirat (35)

Pun.

1. Tanskandoggi Hemppa, om. Katja Hepoaho

2. Am.akita Turska, om. Tarja Kukkola

3. Dalmatiank. Nimi, om. Reetta Kiiskinen

4. Weimarinseisoja Aura, om. Sanna Yli-Peltola

5. Berninpaimenk. Johnnie, om. Emmi Leikkola

Sin.

1. Jämtlanpystyk. Aapo, om. Johanna Sirenoja

2. Labradori Ruuti, om. Elisa Simonen 

3. Irlanninsusik. Miki, om. Iina Sulanen

4. X-rotu Betzy, om. Susa Juvonen

5. X-rotu Sany, om. Päivi Tolonen 

Pennut (37)

Pun.

1. Alaskan malam. Mauno, om. Kirsi Kuurne

2. Faaraokoira Taavi, om. Johanna Pöyhölä

3. Amerikan coccer Hugo, om. Aallonen

4. Dobermanni Dalgo, om. Janne Setälä

Sin.

1. Kult.noutaja Pipari, om. Maarit Martikainen

2. Kk.kaniinimäyräk. Rella, om. Karoliina Lumo

3. Saksanpaimenk. Roi, om. Kaisa Korttila

4. Maltankoira Debbie, om. Pauliina Liljenmaa 

 

Lapsi koira

 1. Faaraokoira Taavi, om. Alexandra Pöyttölä

2. Cavalier Daami, om. Aino Rappumäki

3. Saksanmet.terrieri Oodi, om. Lilja Partanen

4. Mopsi Niilo, om. Pinja Lepistö

 Veteraanit:

1 Kk mäyräkoira Mauka ja Karoliina Luno

2 Cockerspanieli Lilo ja Maarit Martikainen

3 Kääpiöpinseri Roki ja Tarja Toivainen

4 X-rotu Roosa ja Piia Mäenpää

5 Mopsi ja Elina Viinikangas

Vanhin koira

Coccer Lilo, 11v 11kk, om. Maarit Martikainen

pennut_pun1sin1.jpg

         pennut pun1 & sin1

pennut_pun.jpg

    pennut pun

pennut_sin.jpg

           pennut sin          (mätsärikuvat: Katja Rantala)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MATCH SHOW 11.2.2017 TUULOS

TULOKSET

BIS-kehä:

1. Amerikan akita Myy

2. Kultainennoutaja Aada

3. Mittelspitz Tikli

4. Kultainennoutaja Indie

5. Dalmatiankoira Sylvi

6. Kääpiösnautseri Finik

7. Tanskalais-ruotsalainen pihakoira Lenni

8. Tanskandoggi Wagge

bis_1bis2.jpg

bis3bis4.jpg

bis5bis6.jpg

bis7bis8.jpg

Pienet koirat (22)

siniset

1.kääpiösnautseri Finik om. Johanna Simola

2. länsigöötanmaanpystykorva Ykä om. Jonna Louhelo

3. beagle Wana om. Merja Lautala

4. australianterrieri Sandra om. Tessa Oksanen

punaiset

1. mittelspitz Tikli om. Emmi Markkola

2. keskik. villakoira Alma om. Johanna Korhonen

3. kääpiöpinseri Ralle om. Riikka Yrjönen

4. lhasa apso Bentley om. Jari Väntinen

Pennut (40)

siniset

1. kultainennoutaja Indie om. Emmi Levonen

2. slovakiancuvac Emma on. Hanna Forsström

3. buhund Mana om.Elina Kallio

4. am. akita Blue om. Tarja Peedo

5. keskik. villakoira Sylvi om. Johanna Korhonen

punaiset

1. am. akita Myy om. Nelli Majamaa

2. labradorinnoutaja Tyyne om. Annika Laine

3. hovawart Irwin om. Pirjo Alastalo

4. kk kääpiömäyräkoira Heikki om. Tiina Vuono

5. basset artesien normand Mylady om. Amanda Vänttinen

Isot (41)

siniset

1. dalmatiankoira Sylvi om. Anne Simola

2. eestinajokoira Pikku Myy om. Niina Laiho

3. tiibetinmastiffi Cheba om. Timo Lähteenmäki

4. x-rotu Sani om. Päivi Tolonen

5. slovakiancuvac Ami om.Tuula Suokas

punaiset

1. tanskandogg Wagge om. Maxiini Puomila

2. saksanpaimenkoira Diiva om. Maarit Martikainen

3. suomenpystykorva Helmi om.Laura Seppälä

4. irlanninsusikoira Pompom om. Iina & Hannu Sulanen

5. pieni munsterinseisoja Dana om. Miia Turtiainen

Veteraanit (4)

1. tanskalais-ruotsalainen pihakoira Lenni om. Kimmo Kojo

2. kultainennoutaja Aada om. Heidi Porola

3. x-rotu Kassu om. Tuula Suokas 

4. dalmatiankoira Konsta om. Pirjo Pöllä (vanhin veteraani -palkinto)

Lapsi&koira (7)

1. vehnäterrieri Tessa & ?  om.Sofia Siren

2. mittelspitz Tikli & ? om. Emmi Markkola

3. jack russelin terrieri Retu &? om. Jenny Laine

4. basset Lola & ? om. Amanda Haaranen

5. shetlanninlammaskoira Sara &? om.Kerttu Lahti

6. sileäkarvainennoutaja Noki & ? om.Karoliina Salo

7. pitkäkarvainen collie Safi &? om.Eevi Nurmi

Match Show 11.2.2017 Sponsorit:

Musti ja Mirri
Outi Koponen, Kennel Nelivedon
Sandaletti Hollola
Katja Rantala Järvelä
Tuuloksen Apteekki
Jalokivi Galleria Tuulos
Finlayson pop-up
Lähi-Tapiola
Voglia
Kotipizza Tuulos
Seppälä Tuulos
Tuulosen Hius Studio
Pizzeria Onur
Evidenssia Lahti
Lakumesta Kuusankoski
Länsiauto Lahti
Osuuspankki Järvelä
Saarioinen

Kiitos kaikille sponsoreille ja talkoolaisille sekä mukanaolleille!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YSTÄVÄNPÄIVÄN MATCH SHOW 14.2.2016 TUULOS

TULOKSET
BIS-kehä:
1. Venäjän mustaterrieri Boris
2. Karkeakarvainen mäyräkoira Jade
3. Whippet Miina
4. Lapinkoira Tuisku
5. Bichon frise Danil
6. Labradorinnoutaja Whiskey
7. Mittelspiz Alma
8. Monirotuinen Rafu

tuulos_bis_1_ja_2.jpg

tuulos_bis_3_ja_4.jpg

tuulos_bis_5_ja_6.jpg

tuulos_bis_7_ja_8.jpg


Pienet koirat , yht. 17 kpl.

Siniset: 1. Bichon frise Danil omistaja Sonja Kaurola,

punaiset: 1. Whippet Miina omistaja Raija Raussi


Pennut yht. 16 kpl.

Siniset: 1. Mittelspiz Alma omistaja Stina Hakala
Punaiset: 1 karkeakarvainen mäyräkoira Jade omistaja Karoliina Lund


Isot koirat yht. 27 kpl.

Siniset: 1. Labradorinnoutaja Whiskey omistaja Marita Packalen,

 Punaiset: 1. Venäjän mustaterrieri Boris omistaja Sari Talasma


Veteraanit yht. 8 kpl.

Siniset: 1. monirotuinen Rafu omistaja Tarja Ukkola
Punaiset: 1. Lapinkoira Tuisku omistaja Katja Rantaka


Lapsi ja koira kisassa mukana oli 7 parivaljakkoa:
1. Kääpiösnautseri Gini ja Tinja
2. Suomen lapinkoira Tosca ja Emilia

3. Villakoira Alma ja Otso
4. Lapin porokoira Pippa ja Vilma
5. Jack Russel Retu ja Jenny
6. Shetlannin lammaskoira Iitu ja Jenni
7. Kääpiöpinseri Bella ja Noora

Ystävänpäivä Match Showta 14.2.2016 olivat tukemassa:

Osuuspankki Järvelä, Apteekki Tuulos, Lähi-Tapiola, Helmipankki Hollola, Univet Lahti, Expert Laune.

KIITOS KAIKILLE TAPAHTUMAAN PALKINTOJA LAHJOITTANEILLE!

---------------------------------------------------------------------------------------

Ystävänpäivä Match Show 14.2.2015 Tuulos

 

BIS
BIS 1 Mustaterrieri Boris om. Sari Talasma
BIS 2 Monirotuinen Toivo om. Hanna-Kaisa Nummela
BIS 3Amerikan cokerspanieli Ringo om. Noora Rajala
BIS 4 Bordercollie Roki om. Sami Keskinen
BIS 5 Tiibetinmastiffi Seba om. Timo Lähteenmäki
BIS 6 Whippet Jedi om. Moona Duhva
BIS 7 Pyreneittenmastiffi Nooa om. Jonna Virtanen
BIS 8 Monirotuinen Seri om. Inka Kusnierz

Pennut
punaiset
1 Tiibetinterieri Minni om. Katriina Kanninen
2 Cockerspanieli Luna om. Henna Lavikainen
3  Whippet Taimi om. Jonna Kainulainen
4 Englannin Buldoggi Merlin om. Mira Saha

pennut
siniset
1 Mittelspits Kira om. Sara Nykinen
2 Tiipetinspanieli Jokeri om. Katariina Kanninen
3 Pitkäkarvainen Collie Tahvo om.  Miisa Alatalo
4 Ranskan Buldoggi Lilli om. Eveliina Huuhtanen

Lapsi-koira
1 Sheltti Tuli + Pinja Pykälistö
2 Rhodesiankoira Vuma + Istek Karvonen
3 Partacollie Elsa + Mette Saarinen
4 Podhalanski Calle + Erica Aarnikoivu
Isot koirat
siniset
1 Bordercollie Roki om. Sami Keskinen
2 Tanskan Doggi Rontti om.  Maxiini Puomila
3 Kultainen noutaja Tara om. Hanna Kaipainen
4 Australian paimenkoira Nemo om. Johanna Aakkula

isot koirat
punaset
1 Musta terrieri Boris om. Sari Talasma
2 Eng.vinttikoira Star om. Suvi Sundberg
3 Australian paimenkoira Edvin om. Nea Kapanen
4 Valkoinen paimenkoira Ibby om. Inka Kusnierz

Pienet koirat
punaiset
1 Amerikan cocerspanieli Ringo om. Noora Rajala
2 Tiibetin spanieli Taisto om. Tarja Löfgvist
3 Kark.mäyräkoira Börje.  Karoliina Lund
4 Italian vinttikoira Olavi om. Laura Virtanen
Pienetkoirat
siniset
1 Whippet Jedi om. Moona Dufva
2 Basenji Verna om. Jaana Mäkinen
3 Mäyräkoira Ralli om. Susanna Mustonen
4 Wels Corgi Essi om. Peppi Jaatinen

Veteraanit
punaset
1 Monirotuinen Toivo om. Hanna-Kaisa Nummela
2 Jac russel Sulo om. Roosa Löppönen
3 Parta collie Onni om. Miia Saarinen
4 Vehnäterrieri Spinnu om. Sari Talasma
Veteraanit
siniset
1 Monirotuinen Seri om. Inka Kusnierz
2 Kääpiösnausteri Remu om. Liisa Virtanen
3 Kar kar. Mäyräkoira Maura om, Karoliina Lund
4 Belgian paimenkoira Kerkko om. Liisa Peltonen

Vanhin veteraani oli 14v Jac russel Sulo om. Roosa Löppönen

Laumanvartijat
punaiset
1 Pyreneittenmastiffi Nooa om. Jonna Virtanen
2 Podhalanski Esteri om. Kimmo Aarnikoivu
Veteraanit
siniset
1 Tiibetinmastiffi Seba om. Timo Lähteenmäki
2 Tiibetinmastiffi Sanma om. Maarit Holmdeck
Suuret Laumanvartijarotujen Match Showhun 14.2 2015 Tuuloksessa palkintoja lahjoittaneet.

Musri ja Mirri Liisa Peltonen Tuulos
Tuuloksen Apteekki
Lähi-Tapiola
Etelä-Hämeen Osuuspankki
Pohjantähti Tuulos
Tmi Katja Rantala
Merja Ikävalko
Opa ja Ipa Hollola
Putiikki Nikoliina
Vaateliike Mannonen
Kenkäliisa
Marja Sarvi
Hanna Pylvänäinen
Taikaroosa/Parola
Kiitos Palkintojen lahjoittajille!
Kiitos kaikille mukanaolleille ja Onnittelut voittajille!

Match Show 07.12.2013 Lahti, Renkomäki

Tuomarit: Tuulikki Aarnikoivu-Koskinen ja Sirpa Heinonen

BIS-tulokset 

BIS 1 Suomenlapinkoira Sela om. Petri Lehmusto

BIS 2 Tiibetinmastiffi Aapo om. Sari Westman

BIS 3 Kleinspitz Netta om. Johanna Saarela

BIS 4 Siperian husky Riemu om. Jenni Lehtinen

BIS 5 Lk.mäyräkoira Sokka om. Emma Tuominen

BIS 6 Siperian husky Vili om. Johanna Juurela

BIS 7 Slovakiancuvac Onni om. Anssi Rötkönen

BIS 8 Schipperke Aapo om. Marjatta Virtanen

BIS 9 Vanhaenglanninlammaskoira Börje om. Tiia Taivalmäki

BIS 10 Kk.mäyräkoira Mauri om. Miia Jaakkola

 

Isojen pentujen tuomarin valinta symppis Siperian husky Riemu om. Jenni Lehtinen

Pienten pentujen tuomarin valinta symppis Cockersspanieli Lilli om. Taru Leskinen

Koko Match Show symppiskoira Siperian husky Riemu (valitsijana Aada Jaakkola)

Paras laumanvartija Tiibetinmastiffi Aapo om. Sari Westman

Muut tulokset

Laumanvartijat

punaiset

1.Tiibetinmastiffi Aapo om. Sari Westman

2.Owczarek Podhalanski Stella om. Ester Suve

3.tiibetinmastiffi Bono om. Sari Westman

siniset

1.Slovakiancuvac Onni om. Anssi Rötkönen

2.Tiibetinmastiffi Hilma om. Susanne Paulin

Isot koirat

punaiset

1.Siperian husky Vili om. Johanna Juurela

2.Kooikerhondje Fico om. Heidi Yrjölä

3.Snautseri Siiri om. Teija Hotanen

4.Hollanninpaimenkoira pk. Romppu om. Ulla Hage

siniset

1.Suomenlapinkoira Sela om. Petri Lehmusto

2.Berninpaimenkoira Iida om. Piia Kiansten

3.x-rotu Ira om. Johanna Juurela

4.Belgianpaimenkoira tervueren Piuha om. Emma Tuominen

Pienet koirat

punaiset

1.Lk. Mäyräkoira Sokka om. Emma Tuominen

2.Mopsi Lenni om. Margarita Martikainen

3.Yorkshirenterrieri Ropi om. Rea Rantanen

4.Kääpiöpinseri Armas om. Sari Haapaniemi

siniset

1.Kk.mäyräkoira Mauri om. Miia Jaakkola

2.Kiinanharjakoira Fanny om. Piia Kiansten

3.Havannankoira Harry om. Sanna Lohtari

4.x-rotu Luca om. Emilia Pirinen

Isot pennut

punaiset

1.Siperian husky Riemu om. Jenni Lehtinen

2.Hollanninpaimenkoira pk. Remu om. Ulla Hage

3.Valkoinenpaimenkoira Mella om. Anni Juntto

4.Irlanninsusikoira Ruuti om. Heidi Anttila

siniset

1.Vanhaenglanninlammaskoira Börje om. Tiia Taivalmäki

2.Siperian husky Siru om. Terhi Valkeavirta

3.Collie pk. Torsti om. Jani Hyttinen

4.Amerikanstaffordshirenterrieri Cara om. Roosa Aaltonen

Pienet pennut

punaiset

1.Kleinspitz Netta om. Johanna Saarela

2.Yorkshirenterrieri Mio om. Rea Rantanen

3.Cockersspanieli Lilli om. Taru Leskinen

4.Kk.mäyräkoira Kyllikki om. Ida Nevalainen

siniset

1.Schipperke Aapo om. Marjatta Virtanen

2.Buhund Toivo om. Tuija Jaakonsaari

3.Tiibetinspanieli Reiska om. Oona Tuominen

 

Kaikkien koirien MATCH SHOW  30.8.2013 Jaala. Aurantola

musti_ja_mirri_tunnus.jpg

Tulokset! Kuvia saa laittaa jos jollain on :)

BIS 1 Tiibetinterrieri Hupi om. Carita Mauno

BIS 2 Espanjanmastiffi Angi om. Virpi Bergius

BIS 3 X-rotu Ira om. Johanna Juurela

BIS 4 Kääpiösnautseri Rico om. Liisa Virtanen

BIS 5 Espanjanmastiffi Bella om. Virpi Bergius

BIS 6 Lapinporokoira Satsa om. Leila Pitkänen

BIS 7 Pyreneittenmastiffi  Ukko om. Ari ja Arja Kangasniemi

Pentujen BIS

BIS 1 Tiibetinspanieli Häilä om. Mervi Björk

BIS 2 Suomenajokoita Selma om. Sanna Klementtinen

BIS 3 Australianpaimenkoira Koda om. Annika Fri

BIS 4 Kleinspitz Leevi om. Vilma Virtanen

Isot koirat

Punaiset

1. x-rotu Ira om. Johanna Juurela

2. Alaskanmalamuutti Jake om. Laura Lind

3. Saksanseisoja Iiris om. Sanna Klementtinen

Siniset

1. Lapinporokoira Satsa om. Leila Pitkänen

2. Snautseri Siiri om. Teija Hotanen

3. Koirasusi Nala om. Johanna Juurela

Pienet koirat

Punaiset

1. Kääpiösnautseri Rico om. Liisa Virtanen

2. Kääpiöpinseri Armas om. Sari Haapaniemi

3. Whippet Milla om. Jari Kankahainen

4. Chihuahua Siiri om. Jenni Paljakka

5. Tiibetinspanieli Velmu om. Mervi Björk

Siniset

1. Tiibetinspanieli Hupi om. Carita Mauno

2. Jackrusselinterrieri Patu om. Noora Jasula

3.Chihuahua Zorro om. Jenni Paljakka

4. Kääpiösnautseri Lara om. Liisa Virtanen

Pienten rotujen pennut

punainen Tiibetinspanieli Häilä om. Mervi Björk

sininen Kleinspitz Leevi om. Vilma Virtanen

Isojen rotujen pennut

Punaiset

1. Suomenajokoira Selma om. Sanna Klementtinen

2. Tanskandoggi Walle om. Kirsi Partanen

3. Espanajanmastiffi Bella om. Virpi Bergius

Siniset

1. Australianpaimenkoira Koda om. Annika Fri

2. Siperianhusky Kerttu om. Hannu Pekkarinen

3. Koirasusi Video m. Johanna Juurela

Laumanvartijat

Punaiset

1. Pyreneittenmastiffi Ukko om. Ari ja Markku Kangasniemi

2. Owczarek Podhalanski Aatu om. Ritva Pilli ja Jenna Korhonen

3. Slovakiancuvac Tuhkimo om. Timo Lehesniemi

4. Pyreneittenmastiffi Hertta om. Tanja Seppälä

Siniset

1. Espanjanmastiffi Angi om. Virpi Bergius

2. Owczarek Podhalanski Vilma om. Jari Kankahainen

3. Pyreneittenmastiffi Akka om. Ari ja Markku Kangasniemi

4. Owczarek Podhalanski Sara om. Sanna Nevalainen

Lapsi ja koira

1. Ida Seppälä ja pyreneittenmastiffi Hertta

2. Neea Klementtinen ja jackrussel Luna

3. Jessika ja x-rotu Ira

4. Valtteri Björk ja tiibetinspanieli Häilä

5. Ronja Lind ja alaskanmalamuutti Jake

6. Kasper Björk ja tiibetinspanieli Velmu

Onnittelut voittajille ja Kiitos kaikille osallistujille!

Seuraavan Match Show pidämme Lahdessa!

 

 

 

Pentujen ja kaikkien koirien MATCH SHOW 26.5.2013 Kouvola

Kiitos kaikille osallistujille ja Onnea Voittajille :) 

Sponsoreina:

Roydon Timo ja Riitta-Kaisa Rajala
SI Pesutiimi & Rengas oy Järvelä
Milomatic Oy
Tuuli Nylander

J&H eläintarvike Järvelä

BIS-Pennut

BIS-1, Milka, WelshCorgi Pembroke,o. Biritta Keränen

bis_1_pentu.jpg

BIS-2 Dana, Landseer, o. Rosa Karjanmaa

BIS-3 Luca, Shihuahua, o. Paula Grönholm

BIS-4 Diva, Tiibetinmastiffi, o. Henna Parkkinen

###

BIS-koirat

BIS-1 Iita, Pk. Kääpiömäyräkoira, o. Aura Auvinen

 

bis_1.jpg



 

BIS-2 Pirkko, Eng. springerspanieli, o. Nea Muronranta

bis_2.jpg

 

 

 

 

 

BIS-3 Jeni, Slovakian cuvac, o. Sanna Niilola

bis_3.jpg

 

 

BIS-4 Niki, Wels Corgi Pembroke, o. Biritta Keränen

bis_4.jpg

 

 

 

 

 

Symppiskoira

Bubba, Tanskandoki, o. Tiia Matson

symppis.jpg

Pentujen MATCH SHOW 7.4. Renkomäenhalli, Simolankatu 2, Lahti

laumanvartija_logo.jpg

Sponsoreina

Musti ja Mirri Mäntsälä
Eläinlääkäriasema Vethaus Laune
Life Hollola
Sobella Hollola
Hau Hau koiratarvikemyynti
Jysk Laune
Helmi Säästöpankki Hollola
 
Kaunis Kiitos sponsoreille, kaikille osallistujille sekä puuhapeteille :)

TULOKSET

BEST IN SHOW
1. Berninpaimenkoira Jaro om. Kristiina Heinonen
2. Keeshond Darma om. Pirkko Mäkinen
3. Dandiedinmontinterrieri Nuppu om. Ulla Kemppainen
4. Labradorinnoutaja Jambo om. Päivi Usmanen
Paras laumanvartija: 
Pyreneittenmastiffi Töppönen om. Arja-Leena Kekkonen
Pienten rotujen pennut
tuomari Ritva Piskunen
Punaiset
1. Keeshond Darma om. Pirkko Mäkinen
2. Whippet Susie om. Anna Suojärvi
3. Lancashirenkarjakoira Rane om. Suvi Saarikko
4. Australianterrieri Heltsu om. Katri Hämäläinen
Siniset
1. Dandiedinmontinterrieri Nuppu om. Ulla Kemppainen
2. Staffordshirenbullterrieri Lyyli om. Teuvo Hakonen
3. Apinapinseri Pimpula om. Merja Turunen
4. Chihuahua lk Leo om. Roosa Eskonsalo
Isojen rotujen pennut
tuomari Seija Juselius
Punaiset
1. Labradorinnoutaja Jambo om. Päivi Usmanen
2. Pyreneittenmastiffi Töppönen om. Arja-Leena Kekkonen
3. Venäjänvinttikoira Jasma om. Anssi Saarinen
4. Walesinspringerspanieli Fido om. Emmaleena Mynttinen
Siniset
1. Berninpaimenkoira Jaro om. Kristiina Heinonen
2. Collie pk Lenni om. Birgitta Ikävalko
3. Garafianpaimenkoira Pina om. Sallamari Kokko
4. Staffordshirenbullterrieri Iita om. Henna Haverinen
Kiitos kaikille mukanaolleille

****

Menneitä tapahtumia:

 Match Show 04.11.2012 Lahti 

Sponsorina Nero Gold

Isot punaiset

  1. Stabyhoun Jilske om. Esa Sore
  2. Mastiffi Milli om. Essi Petjoi
  3. Snautseri Siiri om. Teija Hotanen
  4. Leonberginkoira Molla om. Kaisa Varpenius

Isot siniset

  1. Irlanninsusikoira Ziva om. Jenna Vesaniemi
  2. Belgianpaimenkoira tervueren Aapo om. Eija Tannila
  3. Siperianhusky Rodi om. Sini Paukkuri
  4. Labradorinnoutaja Pepi om. Michaela Kiianmies

Pienet punaiset

  1. Karkeakarvainen mäyräkoira Mauri om. Jari Jaakkola
  2. x-rotuinen Lilli om. Piia Kanerva
  3. Kääpiövillakoira Ripsa om. Nelli Harjula
  4. Cavalierkingcharlesinspanieli Lenni om. Tuula Aronen

Pienet siniset

  1. x-rotuinen Jedi om. Emilia Pirinen
  2. Serra de airesinpaimenkoira Helmi om. Natalia Siitari
  3. Norwichinterrieri Bosse om. Henni Timonen
  4. Mopsi Hertta om. Roosa Eskonsipo

Pennut punaiset

  1. Australianpaimenkoira Rilla om. Anni Kormano
  2. Tosa Kronos om. Jenna Vesaniemi
  3. Jackrusselinterrieri Wilma om. Minttu Sillanpää
  4. Welsh corgi cardican Taika om. Sanna Kekko

Pennut siniset

  1. Pk collien Boris om. Annamari Lauren
  2. Leonberginkoira Donna om. Miia Oksanen
  3. Kääpiöpinseri Viper om. Miia Jaakkola
  4. x-rotuinen Milo om. Alina Wallius

Laumanvartijat punaiset

  1. Etelävenäjänpaimenkoira Hippa om. Anu Sompio
  2. Owczarek podhalanski Wanda om. Milla Savikko
  3. Tiibetinmastiffi Elmo om. Kirsi Kuurne

Best In Show

  1. Pk collie Boris om. Annamari Lauren
  2. Australianpaimenkoira Rilla om. Anni Kormano
  3. Owczarek podhalanski Wanda om. Milla Savikko
  4. Etelävenäjänpaimenkoira Hippa om. Anu Sompio
  5. Stabyhoun Jilske om. Esa Sore
  6. Irlanninsusikoira Ziva om. Jenna Vesaniemi
  7. x-rotuinen Jedi om. Emilia Pirinen
  8. Karkeakarvainen mäyräkoira Mauri om. Jari Jaakkola